Knurled Bar Handle Aged Brass 257mm - H1126.257.AGB
Hover Over to Zoom In
Overview
  • Knurled bar handle, in antique brass finish
  • Includes mounting hardware, easy to assemble
  • Bar handle with unique antique brass finish
Technical specification
Interior or Exterior Use
Interior
For Use With
Kitchen Fascia
Includes
Fixings
Finish
Aged Brass
Type
Bar Handle
Years Guaranteed
1
Pack Quantity
1
Made To Order
N
Manufacturer Model No
H1126.257.AGB
Country Origin
Turkey
Brand Name
Danesmoor
Reviews
Be the first to review this product.
Retail price
each
Trade price available
Save with a Trade account
Enter postcode for local availability
Select collection branch for local availability
Please enter your delivery postcode...
Please select your collection branch...
Related products
Manufacturer Model No
Country Origin
India
Made To Order
N
Brand Name
Hafele
Years Guaranteed
each (Inc. VAT)
Loading...
Loading...
India
Hafele
each (Inc. VAT)
Turkey
H1126.257.MB
PWS
For Use With
Kitchen Fascia
Style
Bar Handle
Shape
Finish
Black
Type
Pack Quantity
Depth
32 mm
Length
192 mm
Width
14 mm
Overall Width
14 mm
Hole Distance
192 mm
Interior or Exterior Use
Interior
Style
Handle Shape
Shape
Includes
Fixings
Stainless Steel
UK
KQQH86
Allaro Pull Handle Cast Iron 192mm - 116.35.387
Bevera Cup Handle Aged Brass - 151.00.145
Knurled Bar Handle Oulent Black Finish - H1126.257.MB
Ringed Bar Handle Stainless Steel Effect 192mm Centre